uluslar arası nakliyat

ULUSLARARASI NAKLİYAT NEDİR?

Ülkelerin ortak pazar kurma amacı güdüyor olmalarıyla birlikte uluslararası taşımacılıkta artış görülmeye başlandı. Dolayısıyla bu konuda hizmet sunan şirketler yüksek standartlı ve kaliteli hizmeti sunabilme yarışına girdiler.

Uluslararası nakliye yapılırken müşteri ve hizmet sunan şirket arasında bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme içerisinde taşınacak malların ağırlığından adedine kadar tüm bilgiler ve ulaştırma süresi gibi bilgiler yer alır. Uluslararası nakliye, yurtiçinde yapılan nakliyelere göre daha zordur. Çünkü bu taşımacılıkta tehlikeli yükler (petrol, gaz, kimyevi madde vs.) vardır ve bu nedenle daha büyük bir hassasiyetle yapılması gerekir. Saygınlar Nakliyat, normal tırların taşıyamadığı yükleri lowbed araçlarla güvenli ve büyük hassasiyetle nakleder.

Uçaklar ve gemiler ile yapılan taşımacılık işlemlerinin daha hızlı gerçekleşiyor olması nedeniyle demiryolu ve karayolu gibi taşımacılıklara göre fiyat daha fazladır.

Saygınlar Nakliyat, uluslararası sevkiyat yaparken birkaç farklı rota seçimi sunuyor. Buna ek olarak toplam maliyet, nakliye süresi, lojistik çabalar ve çevresel etkenleri göz önünde bulundurarak tek bir rota üzerinden farklı taşımacılık türleri de kullanabiliyor.

Nakliye işlemlerinde denizyolu, karayolu, havayolu ve demiryolu olmak üzere 4 farklı taşımacılık yöntemi kullanılır.

KARAYOLU NAKLİYAT

Karayolu taşımacılığı, özellikle de kısa mesafelerde daha kolay ulaşım ve kapıdan-kapıya ulaşım hizmeti sağladığı için en yaygın kullanılan taşımacılık türüdür. Diğer taşımacılık türleri tercih edildiğinde bile genellikle kapıya teslim sürecinde karayolu taşımacılığı tercih edilir. Yüksek ağırlığa ve hacme sahip olan yüklerin istenen rotadan ulaştırılmasını sağlar.

HAVAYOLU NAKLİYAT

Saygınlar Nakliyat, Türkiye’den Ortadoğu ve Türki cumhuriyetlere; hava yoluyla kargo hizmeti sunuyor. İstanbul, Adana, Konya ve Ankara limanlarına her gün düzenli olarak yapılan uçak seferleri ile yüklerinizi ulaştırıyoruz. İhracat şirketlerinin yüklerini anlaşmalı havayolu kargo şirketleriyle birlikte teslim ederiz. Havayolu taşımacılığında ağırlığı ve boyutu daha düşük fakat değeri daha büyük olan malların ulaşımı sağlanır. Havayolu taşımacılığı diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha pahalıdır fakat daha hızlı olması nedeniyle daha uygun bir yöntemdir.

DEMİRYOLU NAKLİYAT

Demiryolu taşımacılığı, farklı lojistik şekillere göre daha az maliyetli ve daha güvenlidir fakat sınırlı teslim alanına sahiptir. Bu nedenle maliyet, hız ve güvenlik açısından daha avantajlı olacağını düşündüğümüzde demiryolu ulaşımını kullanabiliyoruz.

Saygınlar Nakliyat, üstün kalite ve güvenlikli demiryolu nakliye hizmeti sunan sayılı lojistik firmalardan biridir. Firmamız, yapılan anlaşmalar ile çeşitli ülkelere açık veya kapalı vagon ile yük taşıma hizmeti sunuyor. Demiryolu taşımacılığı hakkında daha detaylı bilgi almak için yılların tecrübesine sahip alanında uzman lojistik firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

DENİZ YOLU NAKLİYAT

Deniz yolu lojistiğinde sevkiyatı yapılacak ürünlerin özellikleri, ürünler için lojistik anlamda ayrılan bütçe, çıkış lokasyonu, varış lokasyonu, taşınma süreci ve iklim gibi koşullar firmamız tarafından tespit edilir ve daha sonra da en uygun ulaşım hizmeti sunulur. Sevkiyat süresince görünür ve görünmez tüm koşullar ele alınır ve son derece güvenli hizmet sağlanır.

uluslararası nakliyat

Saygınlar Nakliyat uluslararası nakliyat ve lojistik şirketi olarak yılların deneyimiyle çeşitli parsiyel, komple ve proje taşımacılığı gibi deniz yolu ulaşım hizmetleri sunuyoruz. Uluslararası ortak pazarda yapılan nakliye işlemlerinde deniz aşırı mesafelerde en uygunu deniz yolu ulaşımıdır. Sizin için binlerce konteyner yüklenebilmesi ve boşaltma-yükleme gibi işlemlerin daha kolay olması nedeniyle gerektiğinde deniz yolu taşımacılığını tercih ediyoruz.

Bunu Paylaş
İnternet sitesi https://katarnakliye.net
Yazı oluşturuldu 35

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.